Aktualności

11-latka wiedziała, gdzie szukać pomocy. W trudnej chwili pomogli jej policjanci

Data publikacji 01.02.2024

11-letnia dziewczynka ze Świebodzina nie mogła dostać się do domu i bała się, że jej mamie stała się krzywda. Doskonale wiedziała, gdzie szukać pomocy w trudnej chwili – u świebodzińskich policjantów. Nie zawiodła się. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć dzieci, że z każdym problemem i zawsze, mogą się zwrócić o pomoc do policjanta.

Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest tłumaczenie dzieciom, że policjanci są po to, by pomagać. A na pewno nimi nie straszyć. Dorośli nie zdają sobie sprawy, że w takiej sytuacji podświadomie budują u dziecka strach do policjanta, co w przyszłości może spowodować bardzo przykre konsekwencje. Dziecko może bać się zwrócić o pomoc.

Szczęśliwie, coraz częściej rodzice są świadomi tego i słychać, jak mówią: „Nie bój się Pana Policjanta, jak będziesz w potrzebie, to on Ci pomoże”. Przykładem jest zdarzenie z wtorku (30 stycznia), które miało miejsce pod wieczór w świebodzińskiej komendzie. Do komendy przyszła roztrzęsiona 11-letnia dziewczynka i podeszła do oficera dyżurnego. Policjant usłyszał, że nie może dostać się do domu i boi się, ze jej mamie coś się stało. Funkcjonariusz natychmiast skierował do pomocy patrol, który z rezolutną dziewczynką udał się na miejsce. Policjantom udało się nawiązać kontakt z mamą. Jak się okazało, kobieta po wejściu do domu i zamknięciu drzwi zapomniała wyciągnąć z zamka klucz. Ostatnie dni bardzo dużo pracowała i ze zmęczenia zasnęła. Nie słyszała jak córka próbowała dostać się do mieszkania. Szczęśliwy finał, jak się okazało, zwykłej prozaicznej sytuacji pokazuje, że warto uczyć dzieci, żeby w zdarzeniach, kiedy potrzebują pomocy wiedziały, że po pomoc zawsze mogą się zwrócić do policji.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • Policjant z dzieckiem
  • Zdjęcie z monitoringu- dziewczynka w holu komendy
  • Zdjęcie z monitoringu- dziewczynka w holu komendy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.98 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony