Aktualności

33-latek zatrzymany za kradzież rozbójniczą – trafił do aresztu

Data publikacji 31.01.2024

33-latek z powiatu świebodzińskiego we wtorek (30 stycznia) został aresztowany na 3 miesiące za kradzież rozbójniczą w jednym z zielonogórskich supermarketów. W minioną niedzielę mężczyzna ukradł 8 opakowań kawy i uciekł ze sklepu. Pracownika ochrony, który chciał go zatrzymać uderzył w twarz. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej – ponieważ działał w recydywie - grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny zielonogórskiej komendy policji w minioną niedzielę (28 stycznia) został powiadomiony o mężczyźnie, który ukradł 8 opakowań kawy w jednym z supermarketów, uciekając uderzył w twarz pracownika ochrony a następnie został skutecznie zatrzymany przez innego pracownika sklepu. Patrol Policji wysłany na miejsce przejął zatrzymanego mężczyznę i odwiózł do policyjnego aresztu. Odzyskany towar trafił natomiast do sklepu.

We wtorek (30 stycznia) 33-letni mieszkaniec gminy Zbąszynek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, przyznał się i złożył wyjaśnienia. Skradziony przez niego towar miał wartość 223 złotych i gdyby mężczyzna nie uderzył w twarz pracownika ochrony odpowiadałby za wykroczenie, za które grozi mniej surowa kara. Niestety użycie siły fizycznej żeby utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru spowodowało, że czyn ten został zakwalifikowany jako kradzież rozbójnicza – przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił wczoraj do sądu z wnioskiem o aresztowanie 33-latka, a sąd przychylił się do tego wniosku. Podejrzanemu, który działał w warunkach recydywy – był wcześniej skazany za przestępstwa przeciwko mieniu – górna granica grożącej kary to nawet 15 lat. 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.78 MB)

Powrót na górę strony