Aktualności

Policjanci docenieni przez mieszkańca za profesjonalne rozwiązanie konfliktu

Data publikacji 30.01.2024

Zielonogórscy policjanci otrzymali bardzo miły list od mężczyzny, który chciał w ten sposób podziękować za szybką i skuteczną interwencję. Z jego listu wynika, że dzięki zdecydowanej reakcji i profesjonalizmowi policjantów na zakłócanie ciszy nocnej w jednym z apartamentów w centrum miasta, konflikt udało się szybko rozwiązać. Takie podziękowania są najlepszą motywacją do dalszej pracy i pomocy mieszkańcom oraz wszystkim osobom odwiedzającym nasze miasto. Jest nam bardzo miło, że nasza służba jest zauważana i doceniana.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, policjanci wykonując swoje codzienne zadania dbają o bezpieczeństwo i angażują się w pomoc obywatelom, nie oczekując za to specjalnych podziękowań. Nie mniej jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów, a szczególnie gdy poświęci swój czas, żeby napisać kilka miłych słów. To zawsze wywołuje uśmiech na twarzach policjantów pokazuje, że mieszkańcy doceniają ich starania, a przełożonym daje sygnał, że ich podwładni dobrze wypełniają swoje zadania, niosąc pomoc i wsparcie.

Zakres działań jakie codziennie podejmują policjanci jest bardzo szeroki. Zapobieganie przestępstwom i ściganie sprawców to jedno z głównych zadań, ale również dbanie o porządek publiczny czy niesienie pomocy w różnych trudnych sytuacjach. Często jest tak, że policjanci angażują się nawet bardziej niż wymaga tego od nich służba, poświęcając swój prywatny czas czy też w inny sposób wspomagając osoby tego potrzebujące. To od ich zaangażowania niejednokrotnie zależy szybkie zatrzymanie osób zaginionych, poszukiwanych, sprawców przestępstw czy odnalezienie skradzionych przedmiotów. Policyjną codziennością są też interwencje w sprawie zakłócania ciszy nocnej i rozwiązywanie zaistniałych konfliktów.

Taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu (26.01) w centrum miasta. Wtedy to około północy do dyżurnego komendy miejskiej zadzwonili goście jednego z apartamentów w centrum miasta, którzy przyjechali na wypoczynek do Zielonej Góry. Dzwoniący skarżyli się na hałas z mieszkania obok i przekazali, że próby załagodzenia sytuacji nic nie dały, a wręcz przyniosły efekt odwrotny. Dyżurny skierował na miejsce policjantów, którzy podjęli interwencję i spokojnie, ale zdecydowanie wytłumaczyli konsekwencje zachowania osobie zakłócającej spoczynek nocny sąsiadom. Policjanci rozwiązali konfliktową sytuację, a właściciel apartamentu, który pojawił się na miejscu, podziękował policjantom. Okazało się jednak, że to nie koniec podziękowań. Właściciel był zadowolony z przebiegu interwencji i rozwiązania problemu, czemu dał wyraz pisząc do komendanta list z podziękowaniem.

Jest nam bardzo miło, że ktoś zauważa wysiłek policjantów w codziennej służbie, a dodatkowo poświęci kilka minut na napisanie podziękowań – takich jak te w liście mieszkańca naszego miasta. Bardzo dziękujemy!

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony