Aktualności

Lubuska Policja gra z WOŚP!

Data publikacji 25.01.2024

Lubuscy policjanci tak jak stróże prawa w całej Polsce wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mundurowi będą w niedzielę czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących, ale już teraz przekazują na licytacje wiele atrakcyjnych przedmiotów.

Już w najbliższą niedzielę (28 stycznia) odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych, a hasłem przewodnim 32. Finału są „Płuca po pandemii”. Podczas imprezy charytatywnej lubuscy policjanci, tak jak funkcjonariusze w całej Polsce będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i osób kwestujących.

 

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Sulęcińska Policja z ogromną radością dokłada swoją cegiełkę na rzecz leczenia płuc po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. W środę (24 stycznia) odwiedziliśmy sztab Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie już od wejścia czuć było ogromne zaangażowanie w przedsięwzięcie (w tym miejscu, przesyłamy podziękowania dla Pani Ani – głównej koordynatorki, która jest po prostu niesamowita). Przekazaliśmy na licytację słuchawki bezprzewodowe, smartwatche, uwielbiane przez dzieci Misie Sulisie oraz inne unikatowe gadżety. Osoba, która zaoferuje największą kwotę, spędzi dzień pełen atrakcji z funkcjonariuszami. To nie wszystko. Podczas niedzielnego finału sulęcińska Policja wystawi swoje stoisko promocyjne. Co się na nim znajdzie? Wielkoformatowa gra promującą świadome uczestnictwo w ruchu drogowym, alko oraz narkogoogle, konkursy tematyczne, strefa rekrutacji jak również nie zabraknie miłych upominków dla odwiedzających.

Nasze motto „pomagamy i chronimy” w przełożeniu na codzienną służbę, przybiera naprawdę różne formy. Jedną z nich jest właśnie wspieranie inicjatyw na rzecz leczenia i opieki medycznej osób, które tego wymagają. Czerwone serduszko na policyjnym mundurze to zaszczyt – cieszymy się, że w tym roku możemy być z Państwem podczas tej pięknej inicjatywy zrodzonej z ludzkiej empatii. Do obaczenia w niedzielę – SIEMA!

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

W niedzielę żarscy policjanci wystawią swoje stoisko promocyjne w holu Lubskiego Domu Kultury przy ulicy Jana Pawła II w Lubsku. Będzie można przymierzyć policyjny strój służący między innymi do zabezpieczeń imprez sportowych, zobaczyć jak ciężka jest tarcza, którą trzymają funkcjonariusze, czy zrobić pamiątkowy odcisk palca. Będzie to również okazja do rozmów o bezpieczeństwie. Policjanci całym sercem zachęcają do licytowania ofiarowanych przez żarskich stróżów prawa dwóch voucherów na zwiedzanie ich komendy lub Komisariatu Policji w Lubsku. Do każdego vouchera mundurowi dodają pamiątkowy ryngraf, maskotkę tygryska Lupo oraz bidon z policyjnym logo. To wyjątkowa okazja, aby z bliska przyjrzeć się pracy policjantów i:

- zwiedzić komendę i zobaczyć między innymi pomieszczenie dla osób zatrzymanych,

- usiąść za kierownicą radiowozu,

- zapoznać się ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach.

Voucher dla dwóch osób lub rodziców z dziećmi jest ważny do 28 czerwca 2024 roku.

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Krośnieńscy policjanci wspierają 32 Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy pod nazwą „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Z tej okazji wystawiliśmy na licytację dwa vouchery na Dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, które przekazane zostały do sztabu w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

W programie:

- spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Krośnie Odrzańskim,

- zwiedzanie budynku Komendy,

- obejrzenie sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie,

- poznanie specyfiki służby w Policji.

Zapraszamy do licytacji i wsparcia 32 Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Wielkimi krokami zbliża się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zielonogórscy policjanci jak każdego roku od początku jej powstania angażują się w pomoc lokalnym sztabom. Policjanci w ostatnich dniach szkolili wolontariuszy w Zielonej Górze i w Sulechowie, przypominali im o najważniejszych zasadach osobistego bezpieczeństwa.

A co jeszcze będziemy robić w dzień wielkiego finału?
- ponad 100 funkcjonariuszy umundurowanych i operacyjnych będzie dbało o bezpieczeństwo uczestników orkiestrowych imprez;
- policjanci ruchu drogowego będą zabezpieczać orkiestrowy rajd 4x4;
- na zielonogórskim deptaku oraz na Placu Ratuszowym w Sulechowie staną nasze prewencyjne stoiska gdzie można będzie porozmawiać z policjantami o różnych aspektach bezpieczeństwa oraz rekrutacji do Policji.

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Tomasz Szuda zaprasza również do udziału w aukcji, w której można wygrać indywidualną wycieczkę po zielonogórskiej komendzie oraz wypić kawę (lub herbatę) w gabinecie komendanta.

Serdecznie zachęcamy do licytacji i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Najbliższa niedziela to 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Płuca po pandemii”. Środki zbierane są na leczenie osób przebywających na oddziałach pulmonologicznych. Jak co roku świebodzińscy policjanci będą zabezpieczyć wszystkie finały (w każdej gminie, przy każdym sztabie), a na ulicach pojawi się zwiększona liczba patroli. Policyjni profilaktycy prowadza spotkania w sztabach z kwestującymi, gdzie przypominają zasady bezpieczeństwa. Wszystko, by osoby, szczególnie te bardzo młode, które pokazują wspaniały charakter, wychodząc na wiele godzin, bez względu na pogodę i kwestują, miały czystą radość z niesionej pomocy i były bezpieczne.

W tym roku świebodzińscy policjanci wystawili na aukcji dwa vouchery na rodzinne zwiedzenie komendy. W trakcie będzie można obejrzeć między innymi: pokój okazań z lustrem weneckim, strzelnicę, spotkać się z komendantem, zobaczyć i przymierzyć policyjne wyposażenie, radiowóz, a wszystko w wesołej atmosferze. Zachęcamy do licytowania. Siema!

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

 

 • policjantka i policjant trzymają upominki na WOŚP
 • pióro Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim przekazane na WOŚP
 • policjanci stoją obok radiowozu
 • policyjne upominki na WOŚP
 • policyjne upominki na WOŚP
 • policjant trzyma flagę WOŚP
 • policjantka trzyma serce WOŚP
 • policyjne upominki na WOŚP
 • policyjny voucher na WOŚP
 • uczestnicy biegu wbiegają na metę
 • policjanci z upominkami na WOŚP
 • policjant i mężczyzna trzymają upominki na WOŚP
 • voucher przekazany na WOŚP
 • policjantka i mężczyzna trzymają voucher przekazany na WOŚP
 • policjant i wolontariusze WOŚP
 • policjant i wolontariusze WOŚP
 • policjant i wolontariusze WOŚP
Powrót na górę strony