Aktualności

Pieniądze z policyjnej licytacji trafiły do ciężko chorego Wiktora. Zwycięzca mógł zwiedzić komendę

Data publikacji 22.01.2024

Wiktor to dzielny pięcioletni wojownik, który od kilku miesięcy zmaga się z ciężką genetyczną chorobą, jaką jest Leukodystrofia. Aby walczyć potrzeba wielu pieniędzy. W tym celu najbliżsi i przyjaciele Wiktora prowadzą zbiórkę pieniężną, aby zapewnić dla chłopca jak najlepsze leczenie. Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu włączyła się w akcję. Przekazano na licytację zwiedzanie żagańskiej jednostki. Licytacja byłą zacięta. Ostatecznie wygrała ją Pan Marcin i miał możliwość zobaczenia, jak wygląda policyjna praca od wewnątrz. Dziękujemy za wsparcie w leczeniu Wiktorka i prosimy każdego, kto może pomóc o dokonywanie wpłat na konto dziecka.

Od kilku miesięcy na jednym z portali społecznościowych trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Wiktora, u którego lekarze zdiagnozowali ciężką genetyczną chorobę, jaką jest Leukodystrofia. Rodzina oraz przyjaciele wspierają Wiktora i jego rodziców w tej trudnej walce. Wiele osób o ogromnych sercach wpłaca pieniądze, organizuje licytacje. Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu wystawiła na licytację „Dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu”. Licytacja była bardzo zacięta i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie wygrał ją Pan Marcin.
W piątek (19 stycznia) Pan Marcin przybył z wizytą, która rozpoczęła się od spotkania z inspektorem Marcinem Sapunem Komendantem Powiatowym Policji w Żaganiu. Następnie nasz gość miał możliwość zobaczenia jednostki oraz porozmawiania z policjantami. Pan Marcin zobaczył policyjną strzelnicę, „centrum dowodzenia”, czyli dyżurkę, oraz inne pomieszczenia, w których na co dzień pracują policjanci, a także sprzęt, który wykorzystują w swojej służbie. Cała wizyta przebiegała w miłej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Wiktora w jego walce. Prosimy każdego, kto jeszcze tego nie uczynił, o wpłaty za pomocą zbiórki.

#PomagamyiChronimy

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • mężczyzna stoi przy motocyklu policyjnym
  • zdjęcie chłopca na stronie internetowej ze zbiórką
  • policjant wręcza mężczyźnie upominek
  • policjantka rozmawia z mężczyzną
  • mężczyzna zwiedza policyjną strzelnicę
  • mężczyzna siedzi na policyjnym motocyklu
  • mężczyzna rozmawia z policjantem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.12 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony