Aktualności

Wyrwał kobiecie torebkę - podejrzany zatrzymany i z zarzutami

Data publikacji 12.01.2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Sulechowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież torebki. Kryminalni bardzo szybko ustalili kim jest sprawca i zatrzymali go w ciągu kilku dni. To znany policjantom recydywista. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Dyżurny Komisariatu Policji w Sulechowie otrzymał zgłoszenie o bulwersującym zdarzeniu - zuchwałej kradzieży - do której doszło w miniony piątek (5 stycznia) w okolicy kościoła. Z przekazanych informacji wynikało, że do idącej ulicą 75-letniej kobiety podbiegł nieznany mężczyzna i wyrwał jej torebkę. Kobieta oszołomiona nagłym atakiem upadła, a sprawca uciekł. 75-latka miała w torebce telefon, pieniądze i dokumenty.

Kryminalni z Sulechowa po otrzymaniu tej informacji natychmiast przystąpili do działań operacyjnych, w wyniku których już po kilku godzinach ustalili tożsamość sprawcy kradzieży. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Sulechowa. Jego natychmiastowe zatrzymanie nie było możliwe ze względu na to, że ukrywał się przed policjantami. Mężczyzna jest znany policjantom  i wcześniej był wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa. Gdy tylko został zatrzymany, policjanci pojechali z nim na miejsce zdarzenia, aby wyjaśnić wszelkie jego okoliczności i przeprowadzili eksperyment procesowy. 28-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i szczegółowo opisał policjantom przebieg incydentu.

Zatrzymany mężczyzna jest doskonale znany także policjantom z sąsiedniego Świebodzina, gdyż tam również prowadzono przeciwko niemu sprawy o podobne przestępstwa. Ponadto był objęty policyjnym dozorem, jednak nie stawiał się zgodnie z założonymi terminami.

28-latek usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy z Sulechowa sprawdzają czy nie ma on na swoim koncie także innych przestępstw. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony