Aktualności

Kierowcy utworzyli wzorowy „korytarz życia” na S3

Data publikacji 11.01.2024

W środę (10 stycznia) na drodze ekspresowej S3 na 107 km w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego doszło zdarzenia drogowego, w której uczestniczył nietrzeźwy kierowca. Mimo dramatycznej sytuacji, warto podkreślić, że inna grupa kierujących wykazała się nadzwyczajną solidarnością, tworząc wzorowy korytarz życia prowadzący do poszkodowanych. Dzięki prawidłowemu utworzeniu korytarza życia, pomoc dotarła na czas, a na skutek zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Wstępne ustalenia policjantów wykazały, że  kierujący osobowym fordem źle wykonał manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. Mężczyzna stracił panowanie nad autem, w wyniku czego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów w tym pojazdu ciężarowego. Skutkiem tego został w nim uszkodzony zbiornik na paliwo, które wyciekło na jezdnię. Grupa kierowców, którzy byli świadkami zdarzenia, natychmiast zareagowała, tworząc korytarz życia dla służb ratunkowych. Ich szybka i zorganizowana reakcja umożliwiła skuteczną pomoc poszkodowanym oraz minimalizację potencjalnych strat. Wstępne badanie 36-letniego kierującego wykazało, że posiadał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Działania kierowców, którzy utworzyli korytarz życia, są wzorem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypadek na S3 pokazuje, że zorganizowana pomoc może stanowić kluczowy element walki z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Widok z policyjnego radiowozu na "korytarz życia" utworzony przez kierowców na drodze ekspresowej S3
  • Uszkodzony pojazd podczas kolizji drogowej
  • Policjant stojący przed pojazdami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.03 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony