Aktualności

Policjanci zatrzymali kierującego na zakazie i z narkotykami – jego auto z zamienionymi tablicami, bez przeglądu i ubezpieczenia

Data publikacji 10.01.2024

Długą listę przewinień ma na swoim koncie 36-letni kierowca. Odpowie on za kierowanie pomimo sądowego zakazu, pojazdem bez ważnego przeglądu i ubezpieczenia oraz z… zamienionymi tablicami rejestracyjnymi. Na dodatek wszystkiego 36-latek posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W niedzielę (7 stycznia) na jednej z ulic w Żarach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że na pojeździe znajdują się tablice rejestracyjne przypisane do innego, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu i nie posiada ubezpieczenia. To nie koniec przewinień 36-letniego kierowcy, bowiem w toku dalszych czynności okazało się, że posiadał on przy sobie dwa woreczki z białym proszkiem. Po zbadaniu substancji, tester wskazał, że jest to amfetamina. Proszek został zabezpieczony do dalszych badań laboratoryjnych. Policjanci przebadali również kierującego testerem narkotykowym, który dał wynik pozytywny, w związku z tym od 36-latka pobrano krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez śledczych materiał pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty za wewnątrzwspólnotowy przywóz substancji psychotropowej, złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także kierowanie pod wpływem narkotyków oraz używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu, którym się poruszał. 36-latek może liczyć na surowszą karę, ponieważ część przestępstw popełnił w warunkach recydywy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony