Aktualności

Skuteczny pościg za kierowcą na zakazie. 36-latek z zarzutami

Data publikacji 08.01.2024

Kierujący samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował ucieczkę, która zakończyła się po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Zatrzymany 36-letni mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód, którym się poruszał, był wyposażony w tablice rejestracyjne innego pojazdu.

W czwartek (4 stycznia) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w trakcie patrolu miejscowości Niegosławice postanowili zatrzymać do kontroli drogowej, kierującego samochodem osobowym marki Opel. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował, przyśpieszył i kontynuował ucieczkę. Po chwili kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę mieszkańca tej gminy, który jak się okazało, posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że Opel posiada tablice rejestracyjne, które są przypisane do innego pojazdu, co również jest przestępstwem. Mężczyzna z uwagi na zdarzenie drogowe, którego był sprawcą, wymagał, przewiezienia do szpitala w celu wykonania badań. Następnego dnia został zwolniony ze szpitala i możliwe było wykonanie z nim dalszych czynności.

36-latek usłyszał zarzut, kierowania pomimo zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem, który posiadał tablice rejestracyjne przypisane do innego samochodu. Łącznie za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko  

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Zatrzymany pojazd w trakcie pościgu
  • Zatrzymany pojazd w trakcie pościgu
Powrót na górę strony