Aktualności

Pijany kierujący bez uprawnień rozbił auto o słup – zatrzymany 25-latek usłyszał zarzuty

Data publikacji 28.12.2023

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Kożuchów. Nietrzeźwy mężczyzna kierując mazdą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w słup, a następnie do rowu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Kierujący za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

W przeddzień Wigilii (23 grudnia) około godziny 12.30 oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gminie Kożuchów, gdzie kierujący miał wjechać w słup. Na miejsce szybko pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kożuchowie. Zastali tam pojazd w rowie oraz uszkodzony słup energetyczny. Kierujący oraz pasażer byli już poza mazdą. Stróże prawa od razu wyczuli od mężczyzn silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Kożuchów nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego nie opanował swojego pojazdu i uderzył w słup energetyczny, a następnie wjechał do rowu. Mężczyzna został zatrzymany i pobrano mu krew do dalszych badań. Dodatkowo systemy policyjne wykazały, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Kierujący został przesłuchany i usłyszał zarzut. 25-latek przyznał się do winy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. O jego losie zadecyduje sąd.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

Powrót na górę strony