Aktualności

Świąteczny weekend bezpieczny na lubuskich drogach

Data publikacji 27.12.2023

Żadna osoba nie zginęła na lubuskich drogach podczas długiego, świątecznego weekendu. To zasługa zarówno policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych, jak i kierujących, którzy odpowiedzialnie podeszli do jazdy samochodem. Od 22 do 26 grudnia doszło do 4 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Policjanci zatrzymali także 8 kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Za nami długi świąteczny weekend, podczas którego na lubuskich drogach panował spory ruch. Osoby, które zdecydowały się przemieszczać po ciągach komunikacyjnych naszego województwa, mogły liczyć na pomoc policjantów ruchu drogowego jak i innych wydziałów. Liczne patrole były obecne zarówno na głównych trasach czyli autostradzie A2 i drodze S3, jak i na drogach krajowych, wojewódzkich, a także tych, gdzie natężenie ruchu jest znacznie mniejsze. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było służyć pomocą wszystkim podróżnym oraz eliminować tych kierujących, którzy za nim mają sobie ograniczenia i obowiązujące przepisy.

Tych niestety nie brakowało. Od 22 do 26 grudnia lubuscy policjanci zatrzymali 8 osób, które znajdując się pod wpływem alkoholu, zdecydowały się wsiąść za kierownicę. Dzięki skutecznej pracy mundurowych, wszystkie te osoby straciły prawa jazdy i odpowiedzą za swoje niebezpieczne zachowanie przed sądem.

Poza tą nieodpowiedzialną trzydziestką, reszta kierujących podeszła do jazdy samochodem w sposób prawidłowy, zgodny z przepisami. To w połączeniu z profesjonalną pracą policjantów skutkowało tym, że na drogach województwa lubuskiego nikt nie zginał. Przez 5 dni doszło do 4 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby.

 

młodszy aspirant Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • policjanci stoją przy drodze
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjant siedzi w radiowozie
  • policjant zatrzymuje pojazd do kontroli
  • piesi przechodzą przed radiowozem
  • sygnały świetlne radiowozu
Powrót na górę strony