Aktualności

NIECH ŚWIĄTECZNE PODRÓŻE BĘDĄ BEZPIECZNE

Data publikacji 22.12.2023

To już tuż tuż. Przed nami jeden z najwspanialszych okresów w roku. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie. Wielu, aby przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia najbliższym, pokona setki kilometrów. W bezpiecznym dotarciu do celu pomogą lubuscy policjanci.

Świąteczne przygotowania idą pełną parą. To już właściwie ostatnie odliczanie do jednych z najpiękniejszych chwil w roku. Wielu z nas chcąc, aby były one jeszcze bardziej magiczne, dwoi się i troi żeby wszystko było „zapięte na ostatni guzik”. Ale szybkie tempo przygotowań bardzo często przysłania tą przezorność, która gwarantuje bezpieczeństwo. Nie możemy o tym zapominać. Wręcz musimy pamiętać o wielu zasadach bezpieczeństwa, aby nam i naszym najbliższym nic złego się nie stało.

Wielu z nas, aby przełamać się opłatkiem z rodziną pokona setki kilometrów. Przygotujmy się do tej podróży. Przede wszystkim zadbajmy o stan techniczny pojazdu. Zimowe opony, płyn do spryskiwaczy, odszronione szyby, trasy alternatywne, stan psychofizyczny kierujących, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów drogowych będzie kluczowe w bezpiecznym dotarciu do celu. Policjantów wychodzących naprzeciw zmotoryzowanym  z pewnością brakować nie będzie. Już od piątku /22 grudnia/ ruszają wzmożone działania ukierunkowane właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie świątecznym. Policjanci będą widoczni nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych ale i na drogach powiatowych i gminnych. Zapewne należy spodziewać się częstszych kontroli stanu trzeźwości. I choć w minionych latach pijanych za kierownicą jest coraz mniej, to wciąż zdarzają się i tacy, którzy tę naczelną zasadę bezpieczeństwa lekceważą. Policjanci nie będą mieli taryfy ulgowej dla drogowych piratów. Z kolei przepisowo jadący kierowcy nie mają się czego obawiać. Jesteśmy gotowi do cennych porad i wskazówek. Niech na drogach nad emocjami i bezmyślnością górę weźmie zdrowy rozsądek, przewidywalność i kultura, która na pewno przełoży się na komfort z jazdy.

Wesołych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjant ruchu drogowego. W tle choinka
  • Policjanci ruchu drogowego obserwują kierujących
  • Kontroler policyjnego drona wyświetlający widok skrzyżowania
  • Urządzenie do pomiary trzeźwości kierowców wskazuje kolor zielony oraz wynik 0
  • Policyjny radiowóz na drodze ekspresowej
  • Sygnały świetlne radiowozu z napisem Policja
  • Policjant ruchu drogowego sprawdza stan bieżnika opony
  • Widok z policyjnego radiowozu na wyprzedzający pojazd
  • Policjant w trakcie kontroli drogowej

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.91 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony