Aktualności

Policjanci zatrzymali 35-latka, który kierował ciężarówką na S3 mając trzy promile alkoholu

Data publikacji 14.12.2023

Policjanci ruchu drogowego na drodze ekspresowej S3 zatrzymali kierowego samochodem ciężarowym, który miał trzy promile alkoholu w organizmie. Dzięki obywatelskiej postawie innych kierowców, mężczyzna został namierzony i uniemożliwiono jemu dalszą jazdę. Przez tak nieodpowiedzialne, bezmyślne i niedopuszczalne zachowanie mężczyzny, mogło dojść do niewyobrażalnej tragedii na drodze.

W środę (13 grudnia) gorzowscy policjanci drogówki prowadzili na drodze szybkiego ruchu S3 prowadzili cykliczne działania poprawiające bezpieczeństwo. Widząc mundurowych zaniepokojeni kierowcy podjechali do policjantów informując o ciężarówce, która jedzie całą szerokością drogi. Funkcjonariusze szybko i sprawnie namierzyli nieodpowiedzialnego  kierującego i przystąpili do zatrzymania. Kierujący początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące jemu zatrzymanie pojazdu, został jednak skutecznie powstrzymany od dalszej jazdy. 35-latek znajdował się w  stanie silnego upojenia alkoholowego na co wskazywało jego zachowanie i brak logicznych wypowiedzi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma trzy promile alkoholu w organizmie i w tym stanie kierował samochodem ciężarowym z naczepom  na drodze o dużym natężeniu ruchu, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Za swoją nieodpowiedzialność oraz narażenie innych uczestników ruchu drogowego odpowie teraz przed  sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowani pojazdami.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują. Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny!

 

aspirant Ewelina Banaszek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony