Aktualności

Policjant miał wolne, ale kiedy zauważył poszukiwanego natychmiast przystąpił do działania

Data publikacji 29.11.2023

Policyjna służba to misja, którą funkcjonariusze realizują każdego dnia w sposób profesjonalny. Bez zastanowienia podejmują działanie nie tylko podczas służby, ale także w swoim wolnym czasie tak , jak starszy posterunkowy Piotr Wojda z żarskiej komendy, który na wolnym zauważył i zatrzymał poszukiwanego.

Czujni i profesjonalni, lubuscy policjanci niejednokrotnie udawadniali, że reagują w każdej sytuacji nie zważając na to, czy pełnią  służbę, czy  mają wolne. Kiedy zauważą poszukiwanego,  ktoś popełnia przestępstwo lub wykroczenie, ktoś potrzebuje pomocy- przystępują natychmiast do działania. Za każdym razem potwierdzają zasadę, że policjantem jest się przez cały czas, nie tylko podczas służby. Potwierdził to szybkim i zdecydowanym działaniem funkcjonariusz służby prewencyjnej, starszy posterunkowy Piotr Wojda  z żarskiej komendy.

W piątek (24 listopada) policjant miał wolne, kiedy przebywał  na  ulicy Parkowej w Żarach nagle zauważył mężczyznę, w którym rozpoznał poszukiwanego. Bez zastanowienia przystąpił do działania. Ujął mężczyznę i powiadomił o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce skierował funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych potwierdziło się, że 65-letni żaranin jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjanta, poszukiwany trafił do aresztu.

  • Policjant przy radiowozie
Powrót na górę strony