Aktualności

Nadmierna prędkość i minusowe temperatury to podwójne zagrożenie na drodze – policjanci nie pozwalają na zbyt szybka jazdę

Data publikacji 28.11.2023

Za oknem temperatury poniżej zera, co powoduje że na mokrych drogach powstają oblodzenia. Jazda po takiej nawierzchni, w połączeniu z nadmierną prędkością powoduje zagrożenie dla kierującego i innych użytkowników drogi. By nie doszło do niebezpiecznych sytuacji, policjanci krośnieńskiej drogówki kontrolują prędkość prowadzonych przez kierowców pojazdów, a gdy jest potrzeba wyciągają wobec nich odpowiednie konsekwencje.

Jako kierowcy, siedząc w ciepłym aucie, nie zwracamy uwagi na ujemne temperatury za oknem. Co za tym idzie dociskamy pedał gazu zapominając, że nawierzchnia drogi może być momentami śliska, a droga hamowania  wydłuża się. Wówczas nie trudno o wypadek, którego konsekwencje mogą być tragiczne w skutkach. Przeciwdziałając niebezpiecznym zachowaniom na drodze policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzą cyklicznie działania kontrolne, podczas których szczególną uwagę zwracają na prędkość z jaką kierowcy prowadzą swoje pojazdy. Policjanci w ramach poniedziałkowych (27 listopada) działań „Prędkość”, usytuowani byli na głównych i lokalnych ciągach komunikacyjnych, w miejscach, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz gdzie dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych, w tym w rejonach przejść dla pieszych. Już w pierwszych godzinach trwania akcji, na policyjny radar wpadło pięciu kierowców.

Pamiętaj, że obowiązkiem każdego kierowcy jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nieostrożna jazda, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych już nie raz spowodowało śmierć na drodze. Nie przeceniajmy swoich możliwości. Lepiej wolniej, ale bezpiecznie dojechać do celu. Ma to ogromne znaczenie w szczególności porą jesienną, gdzie zmienne warunki pogodowe znacznie utrudniają jazdę, wymuszając na kierowcy szybką reakcję na zaistniałą sytuację.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjantka kontroluje prędkość pojazdów
  • policjantka rozmawia z kierowcą busa
  • sygnały świetlne radiowozu
  • policjantka zatrzymuje pojazd do kontroli
  • policjantka wypisuje mandat karny
  • urządzenie kontrolne leży na podszybiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.93 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony