Aktualności

Włamania do ciężarówek, straty na ponad 150 tysięcy złotych – akt oskarżenia trafił do sądu

Data publikacji 28.11.2023

Aktem oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu, które dotyczyło włamań do naczep samochodów ciężarowych, zbiorników paliwa oraz lawet z pojazdami. Zarzuty usłyszało trzech mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat. Łączna wartość strat, jaką ponieśli pokrzywdzeni to ponad 150 tysięcy złotych. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu oraz policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zakończyli aktem oskarżenia sprawę dotyczącą włamań do naczep samochodów ciężarowych, zbiorników paliwa oraz lawet z pojazdami, do których doszło w ubiegłym roku na terenach stacji paliwowych w Iłowej. Łupem stała się zawartość przewożonych ładunków oraz olej napędowy, który był wypompowywany ze zbiorników. Łączna wartość strat wynosi ponad 150 tysięcy złotych. W wyniku podjętej pracy operacyjnej, zastosowania obserwacji oraz współpracy ze służbami kryminalnymi z województwa dolnośląskiego zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat. Jak ustalono dwóch z nich, było poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

W trakcie trwania postępowania po zebraniu materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem - jeden z zatrzymanych usłyszał aż 14 zarzutów. Akt oskarżenia przeciwko mężczyznom trafił do sądu. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

Powrót na górę strony