Aktualności

Niewybuch z II Wojny Światowej w centrum miasta – służby we wspólnych ćwiczeniach

Data publikacji 27.11.2023

W piątek (24 listopada) w Urzędzie Miasta i Gminy Międzyrzecz odbyły się policyjne ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie gotowości służb do działania w przypadku znalezienia niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Udział w akcji wzięli nie tylko funkcjonariusze Policji, ale także Państwowej Straży Pożarnej oraz wojskowi saperzy. Szybka i profesjonalna reakcja Policji stanowiła klucz do zabezpieczenia sytuacji oraz utrzymania bezpieczeństwa w okolicy.

Podczas ćwiczeń policyjnych prowadzonych w centrum Międzyrzecza, funkcjonariusze natrafili na podejrzany obiekt podczas jednej z symulacji. Zespół zajmujący się rozpoznaniem sytuacji natychmiast podjął działania w celu ustalenia, czy znalezisko stanowi rzeczywiste zagrożenie. W wyniku ścisłej współpracy z lokalnymi służbami, w tym Państwową Strażą Pożarną i wojskowymi saperami, udało się zidentyfikować niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Międzyrzeczu zostali bezpiecznie ewakuowani, a obszar wokół miejsca znaleziska został natychmiast zabezpieczony. Wojskowi saperzy, specjalnie wyszkoleni w rozpoznawaniu i neutralizacji niewybuchów, przybyli na miejsce celem zidentyfikowania oraz zabezpieczenia znaleziska. Ich udział podkreślił współpracę różnych służb, kluczową dla skutecznego zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Policyjne ćwiczenia w Międzyrzeczu stanowią doskonały przykład skutecznej współpracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Tego typu sytuacje wymagają szybkiej i zgranej interwencji, aby ograniczyć potencjalne zagrożenia dla mieszkańców. Współdziałanie między różnymi służbami odegrało kluczową rolę w skutecznej koordynacji działań.

Przeprowadzona symulacja jest niezwykle istotna, zwłaszcza z uwagi na położenie geograficzne Międzyrzecza (Międzyrzecki Rejon Umocniony), gdzie istnieje ryzyko odnalezienia niewybuchów z przeszłości. Policjanci apelują o zachowanie czujności i zgłaszanie wszelkich podejrzanych znalezisk, oraz zachowanie szczególnych środków ostrożności.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policjant rozmawia ze strażakiem
  • policjant rozmawia ze strażakiem
  • radiowozy stoją przy budynku
  • niewybuch leży na placu
  • saperzy podczas czynności podjęcia niewybuchu
  • saper podejmuje niewybuch

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.41 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony