Aktualności

Liczne kradzieże 26-latka - Zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 23.11.2023

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie kilku kradzieży sklepowych oraz dokonanie płatności za pomocą skradzionych wcześniej kart płatniczych. Podczas próby wylegitymowania, mężczyzna zaczął uciekać. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. W trakcie zatrzymania naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Zatrzymany 26-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował areszt wobec zatrzymanego.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego żagańskiej jednostki podczas służby patrolowej zauważyli mężczyznę, który przypomniał im osobę typowaną przez funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych, która miała dokonać licznych kradzieży. W momencie, kiedy postanowili wylegitymować mężczyznę, tan na ich widok zaczął uciekać. Został zatrzymany w bezpośrednim pieszym pościgu. W trakcie zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną policjanta. Policjanci potwierdzili tożsamość zatrzymanego. Ustalili, że jest to 26-letni mieszkaniec Żagania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie ośmiu zarzutów, które dotyczą  kradzieży sklepowych, oraz kradzieży torebki i portfela z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz kart płatniczych. Przy użyciu tych kart mężczyzna kilkukrotnie dokonał kradzieży z włamaniem, płacąc za zakupione artykuły. Usłyszał również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta podczas i w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami służbowymi.


Zatrzymany w przeszłości był już karany za popełnienie podobnych przestępstw. Mężczyźnie grozi  kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje w jego sprawie.

 

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony