Aktualności

Policyjna intuicja nie zawiodła - 28-latek z trzema zakazami zatrzymany w pościgu

Data publikacji 21.11.2023

Żagańscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu najpierw radiowozem, a następnie pieszo 28-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu. Jak się okazało, kierujący posiadał trzy czynne zakazy do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W sobotę (18 listopada) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w trakcie wykonywania czynności służbowych, na terenie miasta Żagań zauważyli kierującego samochodem osobowym marki BMW, którego rozpoznali jako osobę z orzeczonym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie reagował, kontynuował dalszą jazdę, popełniając liczne wykroczenia drogowe. Po tym, jak stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie posesji, mężczyzna wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę. Policjanci zatrzymali go w bezpośrednim pościgu. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. 28-letni mieszkaniec Żagania miał trzykrotnie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem mechanicznym wbrew orzeczonemu zakazowi oraz kierowania pomimo cofniętych uprawnień. Łącznie za popełnione przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione podczas nieodpowiedzialnej jazdy wykroczenia drogowe.

 

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Mężczyzna w kajdankach przetrzymywany przez policjanta.
  • Uszkodzony pojazd w zaroślach.
  • Zatrzymany mężczyzna w radiowozie policyjnym.
Powrót na górę strony