Aktualności

Policjanci zabezpieczyli ponad 140 sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z żarskiej komendy w wyniku podjętych działań ustalili, że na jednym z przygranicznych bazarów sprzedawana jest podrabiana odzież. Trefny towar został zabezpieczony do dalszej ekspertyzy biegłego.

W miniony piątek (17 listopada) policjanci z żarskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, udali się na bazar w przygranicznej Łęknicy. Po przeprowadzonej kontroli stoisk handlowych, funkcjonariusze na jednym z nich zabezpieczyli rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. To ponad 140 sztuk bluz, koszulek, spodni, dresów i kurtek na, których bezprawnie umieszczone było logo różnych marek. Towar do sprzedaży oferował 19-letni  mężczyzna – mieszkaniec powiatu żarskiego. 19-latek  został już wstępnie przesłuchany, a towar zabezpieczony do dalszej ekspertyzy biegłego. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.
 

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Artykuł 305

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony