Aktualności

Bezpieczeństwo bez kompromisów – skuteczne kontrole trzeźwości

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z posterunków w Kargowej i Babimoście wspólnie z mundurowymi z komisariatu w Sulechowie zaplanowali i przeprowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy Kierowca”. Niestety kontrole stanu trzeźwości kierujących pokazały, że takie policyjne działania są niezbędne i powinny być organizowane częściej, bo eliminują z dróg kierujących po alkoholu. Mundurowi zatrzymali dzisiaj dwoje przestępców, czyli osoby, które kierowały w stanie nietrzeźwości.

Prowadzone już od kilku lat na drogach powiatu zielonogórskiego działania związane z masowym kontrolowaniem stanu trzeźwości spowodowały, że coraz mniej osób decyduje się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niestety wciąż jednak takie osoby się zdarzają, co pokazały dzisiejsze działania prowadzone w Kargowej i Babimoście. Wczesnym rankiem, policjanci rozpoczęli masowe kontrole stanu trzeźwości i już po kilkunastu minutach zatrzymali w Kargowej kierującego peugeotem mężczyznę, u którego badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że jest nietrzeźwy. Miał ponad pół promila. Natomiast niechlubną rekordzistką okazała się dzisiaj kierująca hondą kobieta, zatrzymana w Babimoście. Kierująca miała niemal 1,5 promila. Przypominamy, że konsekwencje takich zachowań jak jazda po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości – powyżej pół promila - otrzymuje obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd.

Dzisiejsze działania pokazały, że mimo poważnych konsekwencji, są kierowcy, którzy decydują się na jazdę po wcześniejszym spożyciu alkoholu, dlatego też mundurowi zaplanowali na następne dni intensywne działania w różnych miejscowościach powiatu zielonogórskiego, a także w samej Zielonej Górze.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjant kontroluję trzeźwość kierującego
  • Policjant kontroluję trzeźwość kierującego
  • Policjant kontroluję trzeźwość kierującego
  • Policjant kontroluję trzeźwość kierującego
  • Policjant kontroluję trzeźwość kierującego
Powrót na górę strony