Aktualności

Noga z gazu! Prędkość pod szczególnym nadzorem policjantów

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci żagańskiej drogówki każdego dnia troszczą się o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na drodze. Reagują na wykroczenia oraz przestępstwa popełniane przez kierujących. W ostatnich dniach zatrzymali prawo jazdy czterech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę na obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista na liczniku miał aż 116 kilometrów na godzinę.

To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. Wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć. W ostatnich dniach policjanci żagańskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę na obszarze zabudowanym.

W Karczówce kierujący samochodem marki Ford na liczniku miał 115 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. 28-letni mężczyzna ponownie dopuścił się popełniania wykroczenia w ruchu drogowym. Z godnie zobowiązującymi przepisami oprócz zatrzymanego prawa jazdy za recydywę, nieodpowiedzialny kierujący otrzymał mandat w kwocie 4000 złotych i 15 punktów karnych. W Żaganiu 21-letni mężczyzna, kierując samochodem osobowym BMW, przekroczył dozwoloną prędkość o 60 kilometrów na godzinę w miejscu obowiązywania „pięćdziesiątki”. Mężczyzna ten również stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Otrzymał mandat karny w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych. Podczas kontroli prędkości w Iłowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierującego samochodem marki Mercedes, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 kilometrów na godzinę. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz otrzymał mandat karny w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych. Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się 29-letni kierujący samochodem marki Skoda, który w miejscowości Czerna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 66 kilometrów na godzinę - na liczniku miał 116. Tak jak we wcześniejszych przypadkach kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Otrzymał również mandat w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Urządzenie do kontroli prędkości pojazdów.
  • Wyświetlacz policyjnego wideorejestratora.
Powrót na górę strony