Aktualności

Włamywał się do parafii. 29-latek zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilkukrotnie włamał się do pomieszczeń należących do parafii w Iłowej, z których skradziono elektronarzędzia, części samochodowe i inne przedmioty. Zatrzymany 29-latek, który działał w warunkach recydywy usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował areszt wobec zatrzymanego.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Iłowej dzięki pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali podejrzanego o serię włamań do parafii w Iłowej, do których dochodziło na przełomie października i listopada. Ustalono, że w podczas włamań skradzione zostały elektronarzędzia, części samochodowe oraz inne przedmioty. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który przyznał się do włamań. Jak ustalono, zatrzymany w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

29-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, działając w warunkach recydywy . Zgodnie z Kodeksem Karnym przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W piątek (17 listopada) Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony