Aktualności

Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Ty także reaguj i nie bądź obojętny!

Data publikacji 16.11.2023

Już niedługo możemy doświadczyć pierwszych jesiennych przymrozków. Niskie temperatury są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi. Od wczesnej jesieni do późnej zimy lubuscy stróże prawa pomagają osobom bezdomnym, którzy ze względu na panujące warunki atmosferyczne znajdują się w miejscach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Chociaż zima, nawet ta kalendarzowa jeszcze do nas nie dotarła, to temperatury w nocy stają się coraz niższe, co stanowi ogromne zagrożenie dla osób bezdomnych. Nowosolscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Okres jesienno - zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Mundurowi wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek. Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozów. Wszelkie informacje i zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli.

 

aspirant Justyna Sęczkowska - Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Radiowóz przed opuszczonym budynkiem
  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjant sprawdza pustostan

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.8 MB)

Powrót na górę strony