Aktualności

Policjanci odnaleźli zagubione w lesie kobiety

Data publikacji 14.11.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie przy współpracy ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Lubniewice i WOPR Lubniewice dość sprawnie odnaleźli dwie kobiety. Te wybrały się do lasu na grzyby, jednak zagubiły się nie mogąc odnaleźć drogi do domu. Dzięki szybkim zaangażowaniu odpowiednich służb, cała sytuacja miała szczęśliwy finał. Jedna z kobiet przesłała podziękowania dla policjantów.

W poniedziałek /13 listopada/ tuż po godzinie 12 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w lesie w rejonie Lubniewic zgubiła się kobieta lat 73, która udały się do lasu na grzyby. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Posterunku Policji w Lubniewicach. Grupą dowodził Kierownik Posterunku asp. Karol Pulkowski. W trakcie akcji udało się nawiązać kontakt z zaginioną, którą poinstruowano o konieczności odnalezienia najbliższego punktu ze znakiem oddziału lub numerem drogi leśnej. Takie oznakowania są umieszczane dość gęsto w całym obszarze leśnym. Kobieta odnalazła na drzewie zapisany farbą z numerem drogi. Po kontakcie z Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa w Lubniewicach udało się ustalić jaka to droga i którędy przebiega. W dalszej części nie udało już się nawiązać kontaktu z zaginionymi. Jak się okazało zgubiły się trzy kobiety i w tym stresie zgubiły również jedyny telefon który posiadały. Po ponad godzinie od zgłoszenia policjanci odnaleźli zaginione trzy kobiety. Były to osoby, którym udzielił się stres wynikający z sytuacji w jakiej się znalazły. Dzięki szybkiej współpracy służb oraz możliwości choć na krótko nawiązania kontaktu z zaginionymi można było sprawnie i szybko działać. Policjanci na miejscu sprawdzając teren zdołali również odnaleźć zagubiony przez kobiety telefon. Na ręce Pana Komendanta zostały złożone podziękowania od jednej z Pań za profesjonalną i szybką akcję.

Pamiętajmy, że w takich sytuacjach dobrym nawykiem jest zabranie ze sobą naładowany telefon komórkowy, chociaż małą latarkę oraz poinformowanie kogoś z rodziny gdzie idziemy i jak długo zamierzamy tam przebywać. Las zmienia swój wygląd i nie można być pewnym tego, że się zna las. Obserwujmy oznakowania na słupkach stojących na styku dróg leśnych lun malowanych na korze drzewa. One dają Służbom Leśnym dużo informacji o tym gdzie się znajdujemy.

  • Policjant przy radiowozie
  • Podziękowania
Powrót na górę strony