Aktualności

Niebezpieczna jazda przerwana przez policjantów - skuteczny pościg za nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 14.11.2023

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującą, która chcąc uniknąć kontroli próbowała uciekać, łamiąc przy tym szereg przepisów i stwarzając ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Okazało się, że kobieta była nietrzeźwa - w organizmie miała promil alkoholu. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci nowosolskiej drogówki w poniedziałek (13 listopada) po godzinie 5 patrolując ulice powiatu, zatrzymali się w Niedoradzu, aby dokonać kontroli trzeźwości. W pewnym momencie policjant chciał zatrzymać do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Kierująca tym pojazdem kobieta, nie zatrzymała się do kontroli i zaczęła oddalać się w kierunku Zielonej Góry. Mundurowi wsiedli do radiowozu i podjęli za nią pościg. Kierująca zbagatelizowała włączone sygnały świetlne, dźwiękowe i nadal uciekała. Jechała z nadmierną prędkością i nie respektowała przepisów ruchu drogowego. Zdecydowane i profesjonalne działania nowosolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania nieodpowiedzialnej kierującej. Policjanci od razu wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierująca kierowała pojazdem mając w organizmie promil alkoholu. Została zatrzymana i przewieziona do nowosolskiej komendy, a jej pojazd odholowany.

Kobieta usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

aspirant Justyna Sęczkowska - Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony