Aktualności

Agresor aresztowany. Groził pozbawieniem życia trzymając w rękach przedmiot przypominający broń

Data publikacji 08.11.2023

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Żar, który bez żadnego powodu wyciągnął przedmiot przypominający broń, był agresywny i groził mieszkańcom kamienicy pozbawieniem życia. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał osiem zarzutów dotyczących gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet 3 lata pozbawienia wolności.

W piątek (3 listopada) wieczorem policjanci udali się na interwencję. Dotyczyła ona agresywnego mężczyzny, który przy użyciu broni próbuje dostać się do budynku. Na miejsce natychmiast udały  się dwa patrole, jednak mężczyzna oddalił się przed ich przybyciem. W rozmowie ze zgłaszającą  funkcjonariusze ustalili, że posiadał on przedmiot przypominający broń oraz nóż i groził kobiecie pozbawieniem życia. Policjanci przerwali interwencje i udali się na kolejną, gdzie  mężczyzna miał być agresywny w stosunku do innego zgłaszającego. Szedł za nim przez park i wyzywał, po czym miał również strzelać do niego. Wywiązała się szarpanina i zgłaszający wytrącił mu broń, a następnie zdążył uciec.  Jak się okazało agresor strzelał z pistoletu na kulki,  dlatego na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci podczas sprawdzenia terenu zabezpieczyli przedmiot przypominający broń, a na stacji paliw zauważyli podejrzanego. Natychmiast go zatrzymali i zabezpieczyli nóż oraz gaz pieprzowy, które miał przy sobie. Podczas czynności podejrzany był agresywny, znieważał funkcjonariuszy i groził im  pozbawieniem życia. Trafił do policyjnego aresztu, tam czekał na przesłuchanie. Śledczy zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że agresor groził, trzymając przedmiot łudząco podobny do prawdziwej broni, czterem mieszkańcom kamienicy, kilka razy z niej także wystrzelił w kierunku tych osób.  Mężczyzna podczas czynności procesowych na tą chwilę  usłyszał łącznie osiem zarzutów, które dotyczyły gróźb pozbawienia życia kierowanych do wymienionych osób i policjantów, a także znieważenia funkcjonariuszy.

W poniedziałek (6 listopada) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach  i aresztował 30 -latka na trzy miesiące. Może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony