Aktualności

Reagujemy, gdy łamane jest prawo - policjant po służbie zatrzymał mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież

Data publikacji 23.10.2023

Służba w Policji to nie jest tylko praca, to misja, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy urlopem. Żarski policjant – starszy sierżant Bartosz Opaliński będąc w dniu wolnym od służby natychmiast przystąpił do działania, kiedy zauważył, że jeden z klientów sklepu zabiera towar z półki i próbuje wyjść nie płacąc za niego.

Policjanci niosą pomoc i reagują na przejawy łamania prawa bez wahania nie tylko podczas  służby, ale także, kiedy mają wolne. Niedawno według tej zasady zachował się starszy starszy sierżant Bartłomiej Opaliński - funkcjonariusz, który na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Miał wolne i kiedy robił zakupy w jednym z marketów w Żarach, zauważył mężczyznę, który z półki sklepowej zabiera alkohol, chowa go  i podąża w stronę wyjścia. Policjant natychmiast ruszył za nim, minął linię kas i zdecydowanym działaniem ujął sprawcę. Towar powrócił na półki sklepowe w nienaruszonym stanie, a wezwany na miejsce patrol ukarał sprawcę kradzieży sklepowej mandatem karnym.

Służba w Policji to nie zwykła praca. To misja – służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy jesteśmy na służbie czy mamy wolny dzień.

 

nadkomisarz Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Powrót na górę strony