Aktualności

Dzieci o bezpieczeństwie na drodze wiedzą wiele – policjanci z wyjątkową wizytą w przedszkolu

Data publikacji 19.10.2023

Wszyscy wiemy, że o bezpieczeństwie w ruchu drogowym trzeba rozmawiać z każdym – bez względu na wiek. W środę (18 października) dla policjantów ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadarzyła się ku temu doskonała okazja. Podczas spotkania z przedszkolakami ze Strzelec Krajeńskich mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze.

W środę (18 października) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odwiedzili przedszkolaków w Strzelcach Krajeńskich, żeby porozmawiać z nimi i przećwiczyć bezpieczne zachowania na drodze. Policjanci podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o tym jak należy poruszać się na drodze, by nic złego nam się nie stało. Poruszone zostały między innymi kwestie:

- jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych,

- jak prawidłowo wyposażyć rower czy hulajnogę,

- jak elementy odblaskowe wpływają na nasze bezpieczeństwo.

Policjanci wskazali dzieciom jak ważnym elementem ubioru w porze jesienno-zimowej są właśnie wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe. Mundurowi zademonstrowali jak prawidłowo umieścić je na odzieży, by były widoczne dla kierujących. Hasłem przewodnim spotkania było: „Im jesteśmy bardziej widoczni, tym bardziej czujemy się bezpiecznie”. Dzieci miały również możliwość pod okiem policjantów przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych, co dla niektórych było nie lada wyzwaniem oraz zobaczyć radiowóz służbowy i sprzęt jakim dysponują funkcjonariusze ruchu drogowego. Przedszkolaki zdecydowanie najbardziej zainteresowane były tym, by usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się przez chwilę policjantem. Na koniec za ogromne zaangażowanie i czynny udział w zajęciach mundurowi rozdali dzieciom odblaski, które ucieszyły niejedną twarz.

Policjanci przypominają dorosłym, aby już od najmłodszych lat uświadamiać dzieciom jak ważne są odblaski w kontekście naszego bezpieczeństwa na drodze.

 

aspirant sztabowy Agnieszka Żyża

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Zdjęcia: aspirant Tomasz Bartos

  • policjant rozmawia z dziećmi
  • policjantka uczy dzieci znaków drogowych
  • policjanci rozmawiają z dziećmi
  • policjant rozdaje odblaski dzieciom
  • dzieci wsiadają do radiowozu
  • dzieci wsiadają do radiowozu
  • odblaski na rękach dzieci
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • dzieci wsiadają do radiowozu
Powrót na górę strony