Aktualności

Podejrzani o pobicie w rękach Policji

Data publikacji 06.10.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie mężczyzny, który doznał złamania żuchwy oraz uszkodzenia ciała dwóch innych osób. Zatrzymani 39 i 40-latek usłyszeli zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu zastosował wobec nich areszt na trzy miesiące. Za udział w pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 23 na 24 września pod jednym z klubów na terenie Żagania dwóch mężczyzn dokonało pobicia innego mężczyzny, który w wyniku tego zdarzenia doznał złamania żuchwy, a następnie każdy z agresorów dokonał uszkodzenia ciała kolejnych dwóch mężczyzn, którzy nie doznali poważnych obrażeń. Przybyli na miejsce policjanci wykonali niezbędne czynności, które po kilku dniach pozwoliły zatrzymać 39 i 40-latka. Obaj to mieszkańcy Żagania. Policjanci wykonali z nimi wszystkie czynności, po których usłyszeli zarzuty: udziału wspólnie i w porozumieniu w pobiciu, a także uszkodzenie ciała innej osoby. Jeden z zatrzymanych usłyszał również zarzut kierowania gróźb karalnych.
Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował wniosek o areszt wobec zatrzymanych. W środę (4 października) na posiedzeniach aresztowych Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania an 3 miesiące. Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż.szt. Arkadiusz Szlachetko

KPP w Żaganiu

  • Policjanci prowadzą zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony