Aktualności

Ładunek wybuchowy w markecie budowlanym – ćwiczenia służb

Data publikacji 05.10.2023

Policjanci, strażacy i pracownicy jednego ze sklepów budowlanych wspólnie przeprowadzili ćwiczenia sztabowe. Ich scenariusz zakładał organizację i przeprowadzenie ewakuacji klientów oraz pracowników sklepu w związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego w pomieszczeniu socjalnych.

W środę (4 października) w Żarach policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego wspólnie ze strażakami oraz pracownikami jednego ze sklepów budowlanych uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach sztabowych. Środowe działania zainicjowane zostały w „Dniu bezpieczeństwa”. Scenariusz zakładał organizację i prowadzenie ewakuacji klientów oraz pracowników sklepu w związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego w jednym z pomieszczeń socjalnych sklepu. Zadania jakie mieli do wykonania policjanci to przede wszystkim  sprawdzenie wskazanego pomieszczenia oraz innych przyległych, czy znajdują się w nich podejrzane pakunki, w których mogą być ładunki wybuchowe, a także zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Funkcjonariusze z żarskiej komendy zawsze bardzo chętnie angażują się w tego typu przedsięwzięcia. Dzięki wspólnym ćwiczeniom można wypracować najlepsze procedury postępowania podczas takich zdarzeń. Po zakończonych działaniach przedstawiciele służb wymienili spostrzeżenia w związku z problemami jakie mogą powstać na wypadek realnego zagrożenia.

 

komisarz Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

  • policjant prowadzi rozpoznanie minersko-pirotechniczne
  • policjanci idą do sklepu
  • policjanci idą przez sklep
  • policjanci idą przez sklep
  • policjant i strażak idą przez korytarz
  • policjant prowadzi rozpoznanie minersko-pirotechniczne
Powrót na górę strony