Aktualności

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych - niebezpieczna prędkość zakończona wysokim mandatem karnym i 14 punktami karnymi

Data publikacji 02.10.2023

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który jechał 113 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości dwóch tysięcy złotych i 14 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących i niedostosowywanie jej do aktualnych warunków to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci lubuskiej drogówki prowadzą kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod kątem sprawdzenia prędkości, z jaką poruszają się pojazdy. W niedzielę (1 października) nowosolscy policjanci wyeliminowali z dróg nieodpowiedzialnego kierującego, który jadąc audi przekroczył dozwoloną prędkość aż o 63 kilometrów na godzinę. 42-latek stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości dwóch tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych. To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. Wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć. Warto więc ściągnąć „nogę z gazu” i bezpiecznie dojechać do celu.

Policjanci mając na uwadze nasze bezpieczeństwo apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze!

 

aspirant Justyna Sęczkowska - Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka drogówki kontroluje prędkość pojazdów jadących po drodze.
  • Policjantka drogówki zatrzymuje pojazd jadący drogą do kontroli.
  • Policjantka drogówki kontroluje prędkość pojazdów jadących po drodze.
Powrót na górę strony