Aktualności

To już jesień. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 25.09.2023

Jesień to nie jest wymarzona pora roku dla kierowców i pieszych. Coraz szybciej zapadający zmrok nie sprzyja bezpieczeństwu. Policjanci dbając o wszystkich uczestników ruchu drogowego, wykorzystują miejski monitoring do kontroli zachowania pieszych i kierowców. Jest nad czym pracować, bo wciąż pojawiają się te same błędy.

Policjanci ruchu drogowego doskonale wiedzą, że okres kilku następnych miesięcy nie będzie łatwy. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszych. Coraz krótszy dzień i ciemna odzież, którą chętniej o tej porze roku piesi zakładają, sprawiają, że kierowcy podczas jazdy musza być przez cały czas skoncentrowani. Każdego roku funkcjonariusze wraz z nadejściem jesieni zwracają swoją uwagę przede wszystkim na pieszych. Nie od dziś wiadomo, że potrącenie kończy się dla kierowcy zazwyczaj wyłącznie uszkodzonym samochodem. Pieszemu natomiast rzadko udaje się wyjść bez obrażeń.

W trosce o bezpieczeństwo na gorzowskich ulicach, policjanci wykorzystują miejski monitoring do kontroli zachowania pieszych i kierowców, zwłaszcza w okolicach przejść. Obserwacja tych miejsc pokazuje, że jest jeszcze sporo elementów, które zarówno piesi jak i kierujący mogliby poprawić. Mowa tu o przechodzeniu przez osoby wpatrzone w telefon, lekceważące czerwone światło czy w miejscach niedozwolonych. Kierowcy wciąż popełniają ten sam błąd i nie ustępują pierwszeństwa. W piątek (22 września) policjanci takich sytuacji zauważyli ponad 40.

Policjanci ruchu drogowego coraz częściej wykorzystują miejski monitoring do nadzorowania ulic miasta. W połączeniu z patrolami zlokalizowanymi w okolicach obserwowanych miejsc, jest skutecznym narzędziem do dyscyplinowania pieszych i kierowców. Nie chodzi jednak o to, by wypisać jak najwięcej mandatów. Dążyć należy do wyrobienia dobrych praktyk wśród uczestników ruchu drogowego.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

  • Policjant na stanowisku monitoringu miejskiego.
  • Policjant na stanowisku monitoringu miejskiego.
  • Policjant na stanowisku monitoringu miejskiego.
  • Zdjęcia z monitoringu miejskiego, przedstawiające policjantów drogówki w patrolu.
  • Zdjęcia z monitoringu miejskiego, przedstawiające policjantów drogówki w patrolu.
Powrót na górę strony