Aktualności

Zamiast zysku ze sprzedaży jest 20 tysięcy złotych straty. Uważajmy na oszustów

Data publikacji 18.09.2023

Sprzedaż sukienki zakończyła się stratą ponad 20 tysięcy złotych. Osoba, która wystawiła ją na sprzedaż na znanym portalu była pewna, że wykonując instrukcje otrzyma za chwile zapłatę zatowar. Tak się niestety nie stało i z konta zniknęły pieniądze.

Gorzowscy policjanci wielokrotnie informowali o metodach działania przestępców. Jedną z tych, która się powtarza, jest oszustwo przy sprzedaży w internecie. Tym razem mieszkaniec Gorzowa został oszukany na portalu, na którym próbował sprzedać odzież. Sukienka wystawiona za ponad 200 złotych szybko znalazła kupca. Po wymianie korespondencji z kupującym, na skrzynkę mailową sprzedającego przyszedł mail, który miał rzekomo potwierdzać sprzedaż. Wystarczyło przejść na kolejną, wskazaną stronę do wyboru banku. Sprzedający nie zorientował się, że jest ona prawdopodobnie spreparowana. Z jego konta bankowego w krótkim czasie zniknęło ponad 20 tysięcy złotych. Niestety takie przypadki nie są rzadkością.

Policjanci przestrzegają, by w czasie internetowych transakcji zachować maksimum czujności. Zachęcamy, by dokładnie poznać regulamin określonego portalu i sposób rozliczeń. Nie klikajmy w podesłane nam linki, nawet jeśli strony wyglądają na bliźniaczo podobne do oryginalnych. Pamiętajmy także, by nie podawać loginów, haseł, numerów kart płatniczych czy kodów zabezpieczających. Podczas akceptowania jakiejkolwiek transakcji w telefonie, przeczytajmy tekst wiadomości. Może się okazać, że zaakceptujemy przelew podesłany przez oszusta.

 

komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony