Aktualności

„Wycieczka na deskach przerodziła się w koszmar”- ćwiczenia Policji i WOPR-u

Data publikacji 18.09.2023

W miniony czwartek (14 września) na Jeziorze Sławskim odbyły się ćwiczenia ratownicze. Grupka młodych obozowiczów postanowiła wypłynąć na deskach SUP. Zapowiadająca się wodna wycieczka przerodziła się w koszmar w momencie nagłego załamania pogody, które nie pozwoliło obozowiczom na bezpieczny i szybki powrót na brzeg jeziora. Niezbędna okazała się interwencja służb ratowniczych. Na wysokości zadania kolejny raz stanęli policyjni wodniacy, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Sławy i z Głogowa.

Jak bardzo potrzebne są ćwiczenia symulacyjne mające związek z ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego nikogo o tym nie trzeba przekonywać. W minionym tygodniu (14 września) odbyły się kolejne ćwiczenia na Jeziorze Sławskim. Scenariusz działań przewidywał grupę młodzieży przebywającą na obozie w  okolicach Jeziora Sławskiego. Piękna pogoda zachęciła obozowiczów do wypłynięcia na deskach SUP. Siedem osób korzystając z słonecznej aury wystartowało z linii brzegowej. Nikt z nich nie przewidział, że miła wycieczka na deskach przerodzi się w koszmar. Po około godzinie pogoda drastycznie zmieniła się. Zaniepokojeni niepowrotem młodzieży właściciele desek zaalarmowali służby ratownicze.

Do działań wystartowali policyjni wodniacy, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego ze Sławy i Głogowa. Kolejny raz akcja zakończyła się sukcesem. Koordynacja działań, komunikacja i szybkość w działaniu pozwoliły na szczęśliwy powrót do obozowiska siedmiu osób oraz zebraniu z jeziora dryfującego sprzętu.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • Policyjna łódź na wodzie
  • Ćwiczenia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policji
  • Ćwiczenia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policji
  • #2
  • #5
Powrót na górę strony