Aktualności

Policjantka zapobiegła tragedii i uratowała kobietę, która znalazła się w niebezpiecznej sytuacji zagrażającej jej życiu

Data publikacji 15.09.2023

Uwagę policjantki zwróciła kobieta, która przechodząc przez barierki stanęła na krawędzi mostu. Sytuacja zagrażała jej życiu dlatego funkcjonariuszka szybko ruszyła z pomocą. Wraz z dwoma mężczyznami pomogła kobiecie bezpiecznie wrócić na chodnik. Gdyby nie zdecydowana reakcja policjantki z Żagania, mogło dojść do tragedii.

W środę (13 września) sierżant sztabowa Angelika Ochocka podczas służby, idąc  mostem Księżnej Żaganny nad rzeką Bóbr w Żaganiu zauważyła kobietę, która przechodzi przez barierkę i chcę stanąć na krawędzi mostu. Policjantka natychmiast ruszyła w  kierunku kobiety. Razem z dzielnicową do kobiety, która znalazła się w niebezpieczeństwie, podbiegło dwóch postronnych mężczyzn. Kobieta była roztrzęsiona i zdenerwowana. Policjantka starannie dobierając słowa porozmawiała z  kobietą i wzbudziła jej zaufanie. Profesjonalizm i opanowanie funkcjonariuszki poskutkował tym, że kobieta uspokoiła się i wróciła bezpiecznie na chodnik, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc. Dzięki błyskawicznej reakcji sierżant sztabowej Angeliki Ochockiej i postronnych osób,  kobiecie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu nic się nie stało.

 

Pamiętaj, kryzysy życiowe są przemijające, zawsze można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

Opracował: młodszy aspirant Bartosz Kulej

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Policjantka na moście
Powrót na górę strony