Aktualności

114 km/h przez miejscowość – 2000 zł mandatu i zatrzymane prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 08.09.2023

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który jechał 114 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

W miniony weekend (2 września) około godziny 10 w Nowej Soli na ulicy Przemysłowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Kierujący seatem przekonał się, że nie warto było się spieszyć. 31-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz zapłacił wysoki mandat. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych.

Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Niestety pomimo licznych apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Przypominamy, że każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze…

 

aspirant Justyna Sęczkowska - Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony