Aktualności

Policjanci sprawdzają oznakowanie dróg przy szkołach. Powrót uczniów musi być bezpieczny!

Data publikacji 01.09.2023

Zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego to dla policjantów z drogówki czas ciężkiej pracy. Mundurowi sprawdzają oznakowanie w pobliżu szkół i przedszkoli pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Sprawdzane są między innymi znaki poziome i pionowe, a także pozostałe elementy infrastruktury zabezpieczającej. Wszystko po to, aby powrót do szkół dla wszystkich dzieci i młodzieży był bezpieczny.

Początek września to dla zdecydowanej dzieci i młodzieży, czas kiedy rozpoczynają kolejny rok nauki. Dla policjantów kończące się wakacje i związane z nimi zadania przechodzą płynnie w kolejny intensywny okres służby dotyczący tym razem bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Mając na uwadze wzmożony ruch pieszy i kołowy, nie tylko w dniu rozpoczęcia nauki, policjanci sprawdzają oznakowanie i zabezpieczenia  w pobliżu szkół i innych placówek oświatowych. Weryfikujemy nie tylko oznakowanie na terenie Strzelec Krajeńskich, ale również w pozostałych miejscowościach powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mundurowi czuwają nad prawidłowym ustawieniem, widocznością oraz stanem znaków drogowych (pionowych i poziomych) oraz urządzeń infrastruktury, takich jak sygnalizatory czy barierki zabezpieczające.

Od poniedziałku policjanci ze strzeleckiej jednostki będą również prowadzić wzmożone działania, głownie w rejonie placówek oświatowych, Zadaniem mundurowych będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży. Patrole drogówki wspierane policjantami z pozostałych pionów będą zadarniowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach nie tylko w rejonie samych szkół. Kierowcy muszą mieć świadomość większej liczby młodych osób na naszych drogach i chodnikach. Dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej uwagi i ostrożności w trakcie zbliżającego się rozpoczęcia nauki.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • policjant sporządza dokumentację
  • policjanci sprawdzają oznakowanie przy drogach
  • policjanci sprawdzają oznakowanie przy drogach
Powrót na górę strony