Aktualności

Policyjne działania z myślą o bezpieczeństwie motocyklistów

Data publikacji 23.08.2023

Jazda motocyklem to wspaniała alternatywa dla samochodu, jednak żeby była bezpieczna kierujący jednośladem musi zachować zawsze zdrowy rozsądek. Ale i inni kierowcy muszą ich zauważać i wykazywać się drogowym partnerstwem. Brawura i przecenianie swoich możliwości może być przyczyną groźnych wypadków.

Aktualnie  panują wymarzone warunki dla motocyklistów, nawierzchnia jest sucha, dlatego na naszych drogach możemy zaobserwować dużą liczbę osób poruszających się jednośladami. W trosce o ich bezpieczeństwo dzisiaj (23 sierpnia) policjanci w całym województwie lubuskim prowadzą działania ,,Motocykl". Funkcjonariusze pod lupę wzięli zachowanie samych motocyklistów, ale również kierujących samochodami. Kontrolują  stan techniczny pojazdów oraz  stan trzeźwości kierujących, a także co ważne dla bezpieczeństwa samych motocyklistów, sprawdzają  przestrzeganie przepisów o stosowaniu kasków ochronnych.

Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki, dlatego zachowajmy zawsze zdrowy rozsądek. Brawura i przecenianie swoich możliwości może być przyczyną groźnych wypadków. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Kierujący jednośladami, nie mogą zapominać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać na swojej drodze i pozostać cały czas czujnymi. Warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg.

  • Policjantka sprawdza trzeźwość motocyklisty
  • Policjantka kontroluje motocyklistę
  • Radiowóz, motocyklista i inne pojazdy
Powrót na górę strony