Aktualności

Pijani dalej nie pojadą – skuteczne działania policjantów w walce z nietrzeźwymi kierowcami

Data publikacji 22.08.2023

Wschowscy policjanci prowadzili na drogach działania kontrolno-prewencyjne „Trzeźwość”. W wyznaczonych punktach sprawdzali trzeźwość kierowców. Prowadzonym działaniom przyświeca tylko jeden cel - troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wschowscy mundurowi przeprowadzili setki badań.

Celem poniedziałkowych działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. W wyznaczonych punktach w całym powiecie wschowskim policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców. Jak ważne są takie działania nie trzeba nikogo przekonywać. Osoba po alkoholu siedząca za kierownicą pojazdu stanowi śmiertelne zagrożenie na drodze.

Jedno z takich zagrożeń policjanci wyeliminowali już na samym początku działań. Kilka minut po godzinie 7 na drodze krajowej K12 w miejscowości Górczyna mundurowi zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym marki Scania, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyźnie za jego nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy.

W związku z obchodzonym każdego roku w sierpniu miesiącem trzeźwości wschowscy policjanci oprócz kontroli prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, który przekazał materiały edukacyjne takie jak jednorazowe alkomaty, długopisy, breloczki odblaskowe czy ulotki informacyjne mające zwiększyć świadomość kierowców.

Dobre słowo i dużo uśmiechów to reakcja kierujących, którzy byli bardzo mile zaskoczeni akcją edukacyjną.

 

młodszy aspirant Łukasz Pieprzyk

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjanci wręczają kierowcy materiały edukacyjne
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowców
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony