Aktualności

Seniorzy coraz liczniej i chętniej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 24.07.2023

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od wielu lat z powodzeniem służy jako narzędzie kontaktu społeczeństwa z Policją. Mundurowi promują funkcjonalności mapy podczas spotkań ze społeczeństwem, w tym również z seniorami. Co bardzo cieszy, osoby starsze coraz liczniej i chętniej korzystają z tej formy wymiany informacji z funkcjonariuszami. Policjanci tłumaczą uczestnikom spotkań jak działa aplikacja. Udzielają również instruktarzu jak ją używać. Jest ona na tyle przejrzysta, że jej obsługa nie sprawia większych problemów. Dla seniorów, stanowi szczególne udogodnienie, ponieważ bez wychodzenia z domu mogą zgłosić o problemach występujących w ich miejscu zamieszkania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od 7 lat stanowi bardzo prostą i komfortową formę kontaktu społeczeństwa z Policją. Mundurowi zauważyli, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się ona wśród seniorów. Korzystanie z aplikacji promujemy poprzez naszą stronę internetową, media społecznościowe jak również podczas spotkań profilaktycznych. To właśnie w trakcie ich trwania, mamy możliwość przeprowadzenia instruktażu dla osób starszych, jak krok po kroku obsłużyć mapę. Nasi rozmówcy przyznają, że dzięki przekazanej wiedzy potrafią już samodzielnie zgłosić o problemie występującym w ich miejscu zamieszkania. Takie udogodnienie ma szczególne znaczenie dla seniorów w sezonie letnim. Często wysokie temperatury, są przeciwwskazaniem aby wychodzili oni z domów. KMZB jest więc idealnym rozwiązaniem! Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową lub aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji - należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia. Zachęcamy również do dodania bardziej szczegółowego opisu zgłaszanego problemu.

Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez policjantów. Dzięki narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy jeszcze szybciej i skuteczniej poprawiać bezpieczeństwo naszych obywateli.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Mężczyzna trzyma ulotkę w dłoniach.
  • Karta weryfikacji zgłoszenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Policjant rozmawia z seniorami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony