Policjant z Iłowej wśród najlepszych „dochodzeniowców” w Polsce

Data publikacji 27.06.2023

W Szkole Policji w Pile odbywał się Ogólnopolski Finał Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Po zaciętej rywalizacji na drugim stopniu podium w kategorii „Najlepszy Policjant dochodzeniowo-śledczy” stanął aspirant Krzysztof Konopa, który pełni służbę w Komisariacie Policji w Iłowej.

W maju podczas wojewódzkich zmagań konkursu „Policjant Służby Kryminalnej” reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zajęła pierwsze miejsce, otrzymując przepustkę do ogólnopolskiego finału, który odbył się w Szkole Policji w Pile w dniach 19-22 czerwca.

W ogólnopolskich rozgrywkach rywalizowało 17 drużyn reprezentujących wszystkie garnizony. Policjanci zmierzyli się w następujących konkurencjach: sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia, test wiedzy zawodowej, sprawdzian wiedzy praktycznej, umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas finału poza klasyfikacją drużynową wyłoniono także najlepszych funkcjonariuszy w kategoriach indywidualnych. Aspirant Krzysztof Konopa zajął drugie miejsce w kategorii „Najlepszy Policjant dochodzeniowo-śledczy”. Służbę w Policji rozpoczął on w 2008 roku, a od 13 lat jest funkcjonariuszem Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Iłowej.