Aktualności

Policjanci promowali bezpieczeństwo na zlocie zabytkowych samochodów

Data publikacji 19.06.2023

W Mierzęcinie gościli miłośnicy zabytkowych samochodów. Dla pasjonatów motoryzacji w klasycznym wydaniu czekało wiele wyjątkowych modeli pojazdów, które mimo upływu lat, nadal prezentują się pięknie i zachwycają nie tylko wyglądem, ale również rozwiązaniami technicznymi. W takim przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć lubuskich policjantów. Mundurowi przygotowali specjalne stoisko, gdzie prezentowali najnowocześniejsze radiowozy i motocykle wykorzystywane w służbie. Cała impreza była świetną okazją do promocji bezpieczeństwa i służby w Policji.

Już po raz kolejny w Mierzęcinie gościli pasjonaci i właściciele zabytkowych samochodów. Impreza, która odbywa się w tym miejscu od kilku lat cieszy się uznaniem i zainteresowaniem nie tylko lokalnych mieszkańców. Dlatego w takim miejscu nie mogło brakować lubuskich policjantów. W związku ze zbliżającymi się wakacjami mundurowi intensyfikują swoje działania, aby promować bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby dwumiesięczna przerwa w nauce kojarzyła się dzieciom i ich rodzicom wyłącznie z odpoczynkiem w odpowiedzialnym wydaniu. Służą temu liczne spotkania i rozmowy, jakie policjanci przeprowadzili, tylko w ostatnich dniach, na terenie całego województwa lubuskiego. Podobny cel przyświecał policjantom uczestniczącym w zjeździe zabytkowych samochodów w Mierzęcinie. Mundurowi na specjalnie przygotowanym stoisku prezentowali najnowocześniejsze radiowozy i motocykle, które każdego dnia są wykorzystywane w służbie. Dzięki symulatorowi zderzeń osoby odwiedzające policyjne stoisko mogły zobaczyć, jak ważną kwestią jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Dla wszystkich zainteresowanych czekały odblaski. Oczywiście nie ograniczaliśmy się do bezpieczeństwa związanego wyłącznie z ruchem drogowym. Wiele uwagi funkcjonariusze poświęcali bezpieczeństwu w czasie zbliżający się wakacji. Policjanci przygotowali dla dzieci młodszych i tych nieco starszych zabawy i informacje dotyczące unikania zagrożeń w czasie letniego wypoczynku.

Udział w takiej imprezie, to również świetna okazja do promowania służby w Policji. Dlatego funkcjonariusze opowiadali o zaletach swojej pracy i możliwościach, jakie daje służba w niebieskim mundurze. Jest odpowiedzialna i wymagająca, a jednocześnie dająca wiele satysfakcji z możliwości służenia i niesienia pomocy obywatelom.        

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • uczestnicy zlotu odwiedzają policyjne stoisko promocyjne
  • uczestnicy zlotu odwiedzają policyjne stoisko promocyjne
  • zabytkowe samochody na zlocie
  • uczestnicy zlotu odwiedzają policyjne stoisko promocyjne
Powrót na górę strony