Aktualności

Wiatr w żagle, bezpieczeństwo na pokładzie – regaty żeglarskie pod czujnym okiem policjantów

Data publikacji 19.06.2023

W miniony weekend policyjni „wodniacy” zabezpieczali na jeziorze Niesłysz licznie obsadzone regaty żeglarskie. Mundurowi wspólnie z ratownikami wodnymi czuwali nad wszystkim co działo się nad wodą - zarówno nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, jak i innych miłośników wodnego wypoczynku. Cała impreza przebiegła w sportowej, a co najważniejsze bezpiecznej atmosferze. Przez całe lato patrole policyjne będą kontrolować miejsca wypoczynku, zarówno na wodzie jak i przy brzegu czy na lądzie.

Sezon letni to szczególnie intensywny czas dla funkcjonariuszy Policji. W tym czasie wielu policjantów zostaje skierowanych do dbania o bezpieczeństwo w rejonach jezior i skupisk letników. Policjanci poruszający się po tafli jeziora łodziami motorowymi zapewniają bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, pilnują porządku i bezpieczeństwa na wodzie oraz przy linii brzegowej. Oprócz kolonii czy półkolonii w rejonie jezior organizowane są również między innymi zawody żaglówek. W sobotę (17 czerwca) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie pełnili służbę na motorówce, zabezpieczając rozgrywane zawody żeglarskie o nazwie „Regaty imienia Jerzego Kusza 2023”. Regaty odbyły się na jeziorze Niesłysz w Niesulicach w klasach: T1, T2, T3, TR, Omega, Optymist, otwartopokładowe i katamarany. Policjanci podczas wodnego patrolu współpracowali z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Świebodzina. Podczas trwania regat nie doszło do żadnych niebezpiecznych sytuacji – cała impreza przebiegło spokojnie i bezpiecznie.

Przez całe lato patrole policyjne będą kontrolować miejsca wypoczynku,  zarówno na wodzie jak i przy brzegu czy na lądzie. Wodniacy mają za zadanie sprawdzać stan trzeźwości sterników, kontroli ich uprawnień, a także wyposażenie łodzi i innych sprzętów pływających, jakimi się poruszają. Dodatkowo ich uwadze nie umkną osoby wypoczywające i korzystające z kąpielisk. Obserwują zachowanie osób korzystających ze sprzętów wodnych, odpoczywających na plażach, a także przebywających w wodzie. Pamiętajmy, że poruszając się po tafli, jeziora odpowiadamy za siebie, jak i za innych użytkowników jeziora.

 

sierżant sztabowy Kinga Nowak

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • Policjanci na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
  • Policjant i ratownik wodny na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
  • Policjant i ratownik wodny na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
  • Policjant i ratownik wodny na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
  • Motorówka, a w tle żaglówki na jeziorze.
  • Policjant i ratownik wodny na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
  • Żaglówki na jeziorze.
  • Policjant na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
  • Policjant i ratownik wodny na motorówce podczas patrolu nad jeziorem.
Powrót na górę strony