Aktualności

Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość...

Data publikacji 16.06.2023

Policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który jechał 110 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

W czwartek (15 czerwca) około godziny 12 w Otyniu nowosolscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Kierujący skodą przekonał się, że nie warto było się spieszyć. 43-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz zapłacił surowy mandat. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Niestety pomimo licznych apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni, brak opadów powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. A wyższa prędkość automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą–  ominięcie przeszkody czy bezpieczne hamowanie. „Gaz do dechy” niestety może zakończyć się tragicznie. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policjanci mając na uwadze nasze bezpieczeństwo apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze! Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców – to hasła, które powinny towarzyszyć przy każdej podróży.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka drogówki podczas kontroli prędkości pojazdów.
  • Policjantka drogówki zatrzymuje pojazd do kontroli drogowej.
  • Urządzenie do badania trzeźwości w dłoniach policjantki.
  • Policjantki przeprowadzają kontrolę drogową motocyklistki.
  • Policjantka drogówki zatrzymuje pojazd do kontroli drogowej.
  • Policjantki drogówki podczas przeprowadzania kontroli drogowej kierującego pojazdem.
Powrót na górę strony