Aktualności

Wydarzenia sportowe i kulturalne bezpieczne dzięki zaangażowaniu policjantów

Data publikacji 29.05.2023

Zielonogórscy policjanci mieli wyjątkowo pracowity weekend - zabezpieczali imprezy sportowe, Bachanalia, a także festyny i inne imprezy masowe. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy i odpowiedzialnemu zachowaniu mieszkańców weekend upłynął bezpiecznie i bez żadnych zakłóceń porządku publicznego.

W miniony weekend (27-28 maja) największym wyzwaniem dla zielonogórskich policjantów było zabezpieczanie Bachanaliów. Duże koncerty zgromadziły w piątkowy i sobotni wieczór ponad dwa tysiące widzów. Oprócz policjantów służb patrolowych w zabezpieczeniu brali udział również policjanci kryminalni oraz przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami. Młodzież bawiła się świetnie, nie było żadnych poważnych zakłóceń porządku.

Dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego bardzo poważnym zadaniem było zabezpieczanie dwóch dużych imprez kolarskich – Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym „Lubuskie Warte Zachodu” oraz Otwartych Lubuskich Mistrzostw Amatorów i Żołnierzy Wojska Polskiego. W sobotę wyścig szosowy odbył się na „starej trójce” na odcinku Racula – Niedoradz. Ruch pojazdów samochodowych był całkowicie wstrzymany. W niedzielę natomiast kolarskie zmagania miały miejsce na odcinku 31 kilometrowej pętli w przez miejscowościach Zabór, Łaz, Przytok, Stary Kisielin, Nowy Kisielin, Droszków, Dąbrowa, Czarna i Milsko. Ruch samochodowy na trasie jazdy kolarzy był częściowo wstrzymywany przez policjantów. W zabezpieczeniu imprez kolarskich zielonogórskich policjantów wspomagali koledzy z jednostek w Krośnie Odrzańskim i Wschowie. Organizatorów wspierali również funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

W sobotę policjanci poświęcili także czas najmłodszym mieszkańcom i byli obecni na festynie w Miejskim Żłobku „Promyczek” w Zielonej Górze.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 • policjanci zabezpieczają wyścig kolarski
 • policjanci z psami
 • policjanci w rejonie koncertu
 • policjanci zabezpieczają wyścig kolarski
 • policjanci z psami w rejonie koncertu
 • policjanci zabezpieczają wyścig kolarski
 • policjanci zabezpieczają wyścig kolarski
 • policjanci zabezpieczają wyścig kolarski
 • policjanci na motocyklach
Powrót na górę strony