Aktualności

Policyjni wodniacy ratują życie i reagują na ryzykowne zachowania. Pijani sternicy ponieśli konsekwencje

Data publikacji 29.05.2023

Policyjni wodniacy rozpoczęli już sezon i dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorami. Poza ratowaniem życia, mundurowi mają także za zadanie reagować na łamanie prawa i ryzykowne zachowania nad wodą. W miniony weekend wschowscy policjanci wyciągnęli konsekwencje wobec osób, które na jeziorze Sławskim zasiadły za sterami łodzi po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Dla policyjnych wodniaków rozpoczął się już sezon i będzie to czas wytężonej pracy, który swój finał znajdzie dopiero po wakacjach. Zapewnianie bezpieczeństwa nad wodami i w okolicach ośrodków wypoczynkowych to priorytetowe zadanie policjantów, których często wspierają przy tym ratownicy wodni. Policyjne patrole wykorzystujące łodzie, a także patrole rowerowe przez najbliższe miesiące będą stale widoczne nad akwenami. Zadania policyjnych wodniaków polegają jak co roku na kontrolach stanu trzeźwości sterników, ich uprawnień jak i wyposażenia łodzi, jachtów, czy mniejszych sprzętów pływających. Mundurowi wiele uwagi poświęcą także zachowaniom turystów przebywających na plażach i korzystających z kąpielisk.

W minioną sobotę (27 maja) sławscy wodniacy podjęli czynności wobec sternika, który tuż przed godziną 21 wraz z załogą podróżował łodzią żaglową z silnikiem motorowym. Badanie trzeźwości 48-letniego sternika (mieszkańca powiatu głogowskiego) wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że załoga równie znajdowała się pod wpływem alkoholu łódź została odholowana na teren pobliskiego ośrodka wypoczynkowego. Chwilę wcześniej policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli łódź motorową za sterem, której stała 30–letnia mieszkanka Lubina. Młoda kobieta przewoziła pasażerkę mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Zarówno 48-latek, jak i 30-latka poniosą konsekwencje za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji Wschowa

  • policyjni wodniacy kontrolują osoby spędzające czas nad wodą
  • policyjni wodniacy kontrolują osoby spędzające czas nad wodą
  • policyjni wodniacy kontrolują osoby spędzające czas nad wodą
Powrót na górę strony