Aktualności

Mama policjantka czyta dzieciom

Data publikacji 26.05.2023

Sulęcińska policjantka spotkała się z maluchami, aby przeczytać im bajkę pod tytułem „Kicia Kocia zostaje policjantką”. Książeczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodach sympatycznej kotki. Warto wspomnieć, że taka forma spędzenia czasu miała również za zadnie promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Wspólna lektura była wstępem do zabawy i rozmowy o bezpieczeństwie. Jednym z 3-latków uczestniczących w spotkaniu, był synek naszej policjantki Olgi. Sposób w jaki patrzył na mamę, z oczami przepełnionymi dumą i miłością naprawdę chwytał za serce.

W piątek (26 maja) sulęcińska policjantka Olga odwiedziła 3-latki w Przedszkolu numer 2 imienia Małych Odkrywców w Sulęcinie. Zarówno data jak i cel tej wizyty były wyjątkowe. Mundurowa spotkała się z maluchami, aby przeczytać im bajkę pod tytułem „Kicia Kocia zostaje policjantką”. Książeczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodach sympatycznej kotki. Warto wspomnieć, iż taka forma spędzenia czasu miała również za zadnie promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Wspólna lektura była wstępem do zabawy i rozmowy o bezpieczeństwie. Dzieci miały wiele pytań dotyczących służby w Policji. Z chęcią oglądały elementy umundurowania, kajdanki, pałkę, radiostację oraz tarczę do zatrzymywania pojazdów. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz. Nie bez kozery, to właśnie młodszy aspirant Olga Kusz czytała dzieciom. Prywatnie jest ona mamą dwóch chłopców, co oznacza, że – po pierwsze, jest na czasie i doskonale wiedziała jaka książeczka zainteresuje dzieci. Po drugie – jej ogromne ciepło i podejście do maluchów po prostu „zrobiły robotę”.

Spotkanie odbyło się w bardzo wyjątkowym czasie – dziś swoje święto obchodzą bowiem wszystkie mamy. Jednym z maluchów, uczestniczących we wspólnym czytaniu, był synek naszej policjantki Olgi. Sposób w jaki patrzył na mamę, z oczami przepełnionymi dumą i miłością naprawdę chwytał za serce. Myślę, że każde dziecko (ta małe i duże) właśnie w ten sposób, nie tylko dziś, ale i przez resztę dni w roku powinno patrzeć na swoje mamy – w końcu to nasze superbohaterki!

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • policjantka czyta książkę dziecku
  • policjantka przytula dziecko
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • dziecko ogląda kajdanki i radiostację
  • policjantka rozmawia z dziećmi
  • książka i dzieci w tle
Powrót na górę strony