Aktualności

Słowa płynące prosto z serca – policjanci wspierają dzieci z oddziału onkologicznego

Data publikacji 25.05.2023

Słowa mają moc, a jeśli płyną prosto z serca działają ze zdwojoną siłą. Sulęcińska Policja wzięła udział w wyjątkowej akcji. Mundurowi nagrali film, w którym przekazują wparcie i życzenia zdrowia dla pacjentów dziecięcego oddziału onkologicznego, w tym dla mieszkanki naszego powiatu, 8-letniej Niny. Aby dołożyć choć małą cegiełkę w walce o ich powrót do zdrowia, postanowiliśmy oddelegować do szpitala naszych najlepszych funkcjonariuszy – Misie Sulisie, czyli maskotki o super mocach. Dzięki nim, dzieci uśmiechają się i choć na chwilę mogą zapomnieć o problemach. Każdy pacjent, już za kilka dni otrzyma pluszaka, który będzie go wspierał, chronił i pomagał.

Kilka dni temu, sulęcińską jednostkę odwiedziła Pani Marta. Opowiedziała nam o bardzo przejmującej historii. Jest przyjaciółką rodziny, która przechodzi przez niezwykle trudny i wymagający okres. 8-letnia Nina, mieszkanka naszego powiatu, od ponad miesiąca zmaga się z ostrą białaczką. Z chwilą postawienia diagnozy liczyła się każda minuta. Konieczne było jak najszybsze wdrożenie leczenia. Dziewczynka przebywa obecnie na oddziale onkologii dziecięcej w zielonogórskim szpitalu. Przyjmuje chemię. Ma zapewnioną najlepszą opiekę medyczną. Pani Marta, wpadła na pomysł, aby wesprzeć bliskie jej osoby w wyjątkowy sposób. Co tydzień, udaje się do różnych instytucji działających na terenie powiatu sulęcińskiego, zachęcając do nagrania filmu z życzeniami powrotu Niny do zdrowia. Dziewczynka, co czwartek otrzymuje nowe nagranie. Widząc bardzo pozytywny odbiór ze strony 8-latki, kobieta postanowiła działać dalej. Kiedy zapytała nas policjantów, czy chcielibyśmy wziąć udział w przedsięwzięciu, odpowiedź była oczywista – jasne, że tak! Od razu przystąpiliśmy do działania. Nagraliśmy wideo, w którym przekazaliśmy Ninie płynące prosto z serca życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Zaznaczyliśmy, że zarówno ona jak i inni pacjenci onkologiczni to prawdziwi bohaterzy. Aby dołożyć małą cegiełkę w walce o ich powrót do zdrowia, postanowiliśmy oddelegować do szpitala naszych najlepszych funkcjonariuszy – Misie Sulisie, czyli maskotki o super mocach. Dzięki nim, dzieci uśmiechają się i choć na chwilę mogą zapomnieć o problemach. Każdy pacjent, już za kilka dni otrzyma pluszaka, który będzie go wspierał, chronił i pomagał.

Super bohaterowie z oddziału onkologicznego – wszystko będzie dobrze, musi być! Cała sulęcińska Policja trzyma za Was kciuki!

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.67 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony