Aktualności

Mieszkańcy wskazali zagrożenia, a policjanci zareagowali – jest bezpieczniej!

Data publikacji 24.05.2023

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy przy pomocy komputera lub telefonu może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsca, na które powinni zwrócić szczególną uwagę. Jednym z doskonały przykładów współdziałania była informacja o osobach spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym na jednej z ulic w Skwierzynie. Policjanci w trakcie weryfikacji potwierdzili zgłoszenia i wyciągnęli konsekwencje wobec sprawców wykroczeń.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci mają możliwość dotarcia do miejsc, w których według mieszkańców pojawiają się zagrożenia. Doskonałym przykładem współdziałania na linii społeczeństwo - Policja jest zgłoszenie naniesione na jedną z ulic w Skwierzynie, informujące o osobach spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym. Gdy mundurowi dotarli we wskazany rejon, ujawnili pięć osób, które urządziły osobie nielegalny i zakrapiany „piknik”. Policjanci potwierdzili również, że osoby te mają na swoim koncie dużo więcej przewinień takie jak zakłócanie ładu i porządku publicznego czy nieobyczajne wybryki. W związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi ukarali ich mandatami karnymi. To miejsce zostanie również objęte przez policjantów szczególnym nadzorem.

Sytuacja ta pokazuje, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Aplikacja jest też narzędziem, które pozwala mieszkańcom zgłosić realne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I takich zgłoszeń od obywateli mamy coraz więcej, każde z nich  skrupulatnie sprawdzamy, reagujemy i eliminujemy.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • zagrożenia zaznaczone na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa
  • zagrożenie w postaci spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym możliwe do wskazania na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa
  • zagrożenia zaznaczone na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa
Powrót na górę strony